Bądź na bieżąco

Aktualności

VI edycja Pociągu do biegania przeszła do historii

Około 470 osób wzięło udział w szóstej edycji Pociągu do biegania. W tym roku biegowi po raz pierwszy towarzyszył Nordic Walking. Dla dzieci zorganizowano Runmageddon Kids.

W biegu zdecydowało się wziąć udział ponad 270 osób. Jego uczestnicy mieli do wyboru trasę 5 lub 10 km.   Organizatorzy – Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Sportu w Chrzanowie – tym razem poszerzyli ofertę Pociągu do biegania. Po raz pierwszy zaproponowali Nordic Walking. Na starcie stanęło z kijkami ok. 40 osób.

Atrakcyjną propozycję przygotowano także dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat. Po raz kolejny w Chrzanowie zagościł Runmageddon Kids, tym razem w poszerzonej formule.   Najmłodsi uczestnicy sportowych zmagań biegali i pokonywali przeszkody. Część uczestników stanęła w szranki o prestiżowy tytuł Ninja.

Sportowej imprezie towarzyszyła akcja charytatywna. Zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację 9-letniego Mikołaja Banaszaka, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Jego mama Magda uczestniczyła  dziś w biegu, a Mikołaj towarzyszył jej w przyczepce. 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie Pociągu do biegania Sponsorom – Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o. oraz Centrum Medyczne Igamed w Chrzanowie.. Bez Was impreza nie miałaby takiej oprawy! Wyrazy wdzięczności kierujemy również do naszych Partnerów, a byli nimi: drogerie DM, Warsztat Koszulkowy, Power Studio w Chrzanowie, ME Studio Ewa Czarnecka, Dane Cake Polonia sp. z o.o.


Scroll to Top
Skip to content