Bądź na bieżąco

Aktualności

Złap z nami lato!

22 i 23 czerwca rozpoczynamy sezon kąpielowy 2024 na Basenach Letnich na Kątach. Wspólnie przywitajmy nadejście lata. W sobotę wieczorem proponujemy zajęcia pilates i koncert relaksacyjny, a w niedzielę Aqua Zorbing oraz animacje dla dzieci.

PILATES I KONCERT RELAKSACYJNY
22 czerwca Miejskie Centrum Sportu otwiera basenowe podwoje o godz. 10:00. Będzie można korzystać ze stałych atrakcji ośrodka – trzech basenów rekreacyjnych, Wodnego Placu Zabaw, zjeżdżalni z hamownią oraz strefy gastronomicznej – do godz. 19:00. 

Natomiast wieczorem zapraszamy na plenerowe, rekreacyjno-muzyczne wydarzenie „Człowiek w naturze”. O godz. 20:00 rozpoczniemy je zajęciami pilates, które poprowadzi Marzena Majer, nauczycielka metody pilates, trenerka personalna, certyfikowany coach, ekspertka w temacie zdrowia, sprawności i witalności.  Od 25 lat pracuje z osobami, które chcą atrakcyjnie wyglądać, czuć komfort w ciele, żyć bez bólu i ograniczeń. Od 14 lat prowadzi Kinetik Studio w Chrzanowie, w którym dba o ciało i umysł swoich podopiecznych. 

– Zapraszam na swój autorski program ćwiczeń – połączenie metody pilates, metal body, stretchingu i relaksacji, a wszystko po to, żeby zniwelować napięcia, odprężyć i wydłużyć kręgosłup, poczuć komfort w ciele i umyśle – zachęca Marzena Majer.

Będzie coś dla ciała, ale i dla ducha. Po ćwiczeniach Marzena Majer oraz muzykoterapeutka Małgorzata Liszka opowiedzą o relacji człowieka z naturą. Dowiecie się, na czym polega praca z ciałem i relaksacja jako techniki redukcji stresu. Zaś o godz. 21:15 Małgorzata Liszka poprowadzi sesję pogłębionej muzykoterapii. Ta muzykoterapeutka i animatorka kultury od lat uczy śpiewu dzieci i dorosłych, realizuje koncerty, spektakle, nagrywa piosenki ze swoimi uczniami. 

Jest muzykiem, certyfikowanym masażystą dźwiękiem metodą Petera Hessa . Od 25 lat pracuje jako terapeutka za pomocą artystycznej kreacji z dziećmi, dorosłymi, a także z osobami niepełnosprawnymi. Uczy śpiewu, prowadzi warsztaty rozwojowe, terapeutyczne, indywidualne sesje muzykoterapii. Szkoli kadry terapeutów i nauczycieli. Zainicjowała różnorodne projekty edukacyjne i festiwale twórczości. Jest także naturoterapeutą i łączy muzykę z harmonijną naturą, miłością do roślin i przyrody. Tym razem usłyszymy w jej wykonaniu koncert relaksacyjny w wibracjach instrumentów archaicznych „Dźwiękowa kąpiel w naturze”.

– To rodzaj  relaksacji z muzyką na żywo, który odbywa się na leżąco, wśród śpiewu ptaków i zapachu lata. Możesz ułożyć się na trawie, lub -jeśli kochasz wodę i jesteś bardziej odważny – możesz także zanurzyć się w basenie. W trakcie jego trwania będziesz mieć możliwość  wsłuchania się w brzmienia archaicznych instrumentów różnych kultur i cywilizacji oraz śpiewu intuicyjnego – zaprasza Małgorzata Liszka.

Ta około 50-minutowa muzyczna sesja wprowadzi ciało w stan homeostazy oraz stan głębokiego wyciszenia, oczyszczając ciało z napięć, zgiełku codzienności i stresów. Rezonujące brzmienia przywracają bowiem naturalną harmonię organizmu, powodując rozluźnienie i pozytywne nastawienie do ciała. Głęboki oddech towarzyszący relaksacji przyniesie ukojenie i wewnętrzny spokój. Wsłuchasz się w delikatne i niezwykłe wibracje mis dźwiękowych, dzwonków Koshi, monochordu, dzwonów  rurowych  Solfeggio, bębna oceanicznego  i gongu. 

Koniecznie zabierz ze sobą kocyk i karimatę! Wstęp na zajęcia pilates i koncert jest wolny. UWAGA! Obowiązują zapisy! Kontakt: e-mail administracja@basen.chrzanow.pl, tel. 534 921 874. Liczba uczestników ograniczona!

AQUA ZORBING I ANIMACJE
23 czerwca już od samego rana szykujemy dodatkowe atrakcje na Basenach Letnich. Najmłodszych ucieszy zapewne wiadomość, że przez cały dzień dostępny będzie Aqua Zorbing, czyli zabawa z użyciem przezroczystych kul do „chodzenia” po wodzie w specjalnym  dmuchanym basenie.

W godzinach 11:00-13:00 przygotowujemy dla dzieci kolejną atrakcję. Animatorzy kultury zaproszą je do zabawy z dużymi bańkami mydlanymi oraz do gier sprawnościowych. Nie zabraknie oczywiście ulubionego przez najmłodszych malowania twarzy. 

Zapraszamy serdecznie na wspólne świętowanie nadejścia lata 2024!

Scroll to Top
Skip to content